//////
Mapa strony

Kto jest narażony na wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka przede wszystkim kobiet, znacznie rzadziej występuje u mężczyzn. Wysiłkowe nietrzymanie moczu ma wiele różnych przyczyn. Przede wszystkim często ten problem rozwija się u kobiet po menopauzie i jest związany ze zmianami poziomu hormonów. Na problemy z wyciekaniem moczu narażone są bardziej kobiety otyłe. Szczupłe panie dużo rzadziej mają takie problemy. Czynnikiem wpływającym w dużym stopniu na to schorzenie są ciąże i porody, a także duża waga dziecka. Wystąpieniu wysiłkowego nietrzymania moczu sprzyja także w bardzo dużym stopniu palenie papierosów. Warto pamiętać, że nikotyna działa na mięśnie odpowiedzialne za oddawanie moczu i może powodować ich skurcze, co oczywiście będzie prowadziło do nasilenia krępujących objawów. Innym problemem jest także fakt, że nikotyna wpływa na estrogeny, zaburzając ich działanie. Rzucenie palenia papierosów może być więc bardzo ważnym elementem profilaktyki wysiłkowego nietrzymania moczu, podobnie jak ćwiczenia mięśni dna macicy.

Usługi pielęgniarskie Warszawa

Wraz z wiekiem nasze ciało staje się coraz starsze oraz zanika nasza dawna sprawność fizyczna. Starzenie się jest naturalnym procesem przed którym nikt z nas nie jest w stanie uciec. Osoby, które od wielu lat  utrzymywały zdrową i zbilansowaną dietę najczęściej o wiele dłużej mogą cieszyć się idealnym zdrowiem, jednak nie jest to reguła. Wraz z wiekiem stajemy się jednak coraz słabsi, aż całkowicie opadamy z sił i potrzebujemy naszych bliskich, aby się nami zaopiekowali. W przypadku osób starszych, prawie lub całkowicie leżących niezbędne będzie wynajęcie pielęgniarki, która codziennie przyjdzie zadbać o zdrowie pacjenta. Usługi pielęgniarskie Warszawa bardzo często można znaleźć za niewielką opłatą lub nawet refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Usługa ta polega na pięciu lub czterech wizytach pielęgniarki w ciągu tygodnia, która w tym czasie zajmie się zbadaniem podstawowych parametrów dla chorego oraz wykona z nim kilka ćwiczeń oddechowych oraz zabezpieczy skórę przed powstaniem odleżyn. 

Salon medycyny estetycznej

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postanawia skorzystać z dobrodziejstw, które oferuje salon medycyny estetycznej. Jeśli wygląd odgrywa w naszym życiu ogromną rolę i ma dla nas duże znaczenie, to zdecydowanie powinniśmy zainwestować kilka tysięcy złotych w profesjonalne zabiegi oferowane przez renomowane salony medycyny estetycznej. Bardzo ważą kwestią jest jednak wykonanie ich w dobrym salonie medycyny estetycznej, gdyż tylko wtedy będziemy mieli stuprocentową pewność, że wszystkie zabiegi zostaną wykonane prawidłowo i uda nam się uzyskać najlepsze efekty. Warto więc poświęcić troszkę naszego czasu wolnego i znaleźć najlepszy salon w naszym mieście lub po prostu skorzystać z oferty dostępnej w innych polskich miastach. Najlepsze salony medycyny estetycznej są oczywiście w Warszawie, jednak tam cennik jest również bardzo wysoki. Najczęściej oferowane zabiegi w Warszawie mogą być nawet o pięćdziesiąt procent droższe, niż w miejscowości w której mieszkamy, a do tego musimy przecież doliczyć dojazd oraz opłacenie noclegu.